Montaż kompaktu WC krok po kroku!

Gdy nie ma możliwości montażu miski ustępowej wiszącej, sięgasz po inne sprawdzone rozwiązanie – kompakt WC. Posiada on wielu zwolenników nie tylko ze względu na cenę, ale i  na prosty sposób montażu. Wystarczy kilka prostych narzędzi, aby przeprowadzić montaż kompaktu. Jak to zrobić krok po kroku? O tym już w poniższym artykule.

Prostota montażu kompaktów WC

Aby prawidłowo zamontować toaletę, średnica podejścia kanalizacyjnego powinna wynosić 0,1 metra, a długość podejścia nie może przekraczać jeden metr. To o czym nie powinno się zapominać, to odpływ miski ustępowej, który powinien być usytuowany poniżej pozostałych odpływów danej kondygnacji.

W trakcie montażu WC należy pomyśleć o tym, aby zaopatrzyć się w rozdrabniacz i przepompownia ścieków. To idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy miska znajduje się niżej, niż punkt podłączenia do pionu. Decydując się na zakup miski klozetowej w sklepie, można skorzystać z możliwości i na niej usiąść. Dzięki temu sprawdzimy, na ile jest ona wygodna. Nie bez znaczenia jest także ceramika, z jakiej jest wykonany produkt. Jeśli jest szkliwiona, to mamy pewność, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia.

nowy kompakt wc

Montaż kompaktu WC krok po kroku

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, montaż miski ustępowej z kompaktem, to rzecz niezwykle prosta. Powinniśmy zacząć od przymocowania zbiornika spłukującego do miski ustępowej. Pomiędzy musi się znaleźć gumowa uszczelka. Jak przykręcić zbiornik z obu stron? To proste! Użyj nakrętek motylkowych. Kolejny krok to ustawienie sedesu w miejscu, w którym docelowo ma się znaleźć. Najprostszy sposób zaznaczenia tego miejsca to narysowanie ołówkiem na podłodze punktów, gdzie wywiercisz otwory. W tym momencie przydadzą się kołki rozporowe, które należy umieścić w wywierconych otworach.

W następnym etapie montażu musisz podłączyć kanalizację za pomocą rury przegubowej. Miejsce połączenia rury z resztą instalacji to wcześniej wyznaczone miejsce za pomocą ołówka. Z miejsca, w którym się teraz znajdujesz, do końca montażu zostało naprawdę niewiele. Dość kluczową kwestią jest podłączenie wężyka elastycznego do kranika, gdzie jest doprowadzana woda do spłuczki. Następnie w otwory znajdujące się w desce włóż bolce i zaciśnij zatrzaskami. Ze względów estetycznych oklej podłogę i brzegi sedesu taśmą, najlepiej malarską, a szczeliny wypełnij silikonem sanitarnym.

Kompakt WC z umywalką – hit w małej przestrzeni

Absolutnym hitem w przestrzeniach o niedużym metrażu jest kompakt WC z umywalką. Jego niesamowitym atutem jest połączenie dwóch funkcji, przez co zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Najlepsza decyzja to wybór sedesu bezkołnierzowego, ponieważ to oszczędność czasu poświęconego na czyszczenie oraz większa higiena podczas użytkowania.Ciekawe propozycje to te z deską wykonaną z duroplastu. To tworzywo, które się nie odkształca, dzięki czemu długo zachowuje estetyczny wygląd. Sprawdź ofertę lazienkiabc kompakty WC i wybierz jeden z setek dostępnych kompaktów. Małe mieszkanie nie musi wcale kojarzyć się z brakiem komfortu i chaosem. Wręcz przeciwnie, producenci proponują coraz to więcej praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − siedem =