Jakie akcesoria warto mieć w swoim gabinecie kosmetycznym?

Do wykonania bezpiecznego i skutecznego zabiegu potrzeba wyszkolonego personelu, dobrze dobranych urządzeń oraz praktycznych akcesoriów kosmetycznych. Nawet drobne, pozornie niewiele znaczące przybory mogą zaważyć na jakości rezultatów — ich odpowiedni dobór jest więc potrzebny, aby klienci byli zadowoleni z efektów i chętnie polecali salon znajomym, a także sami do niego wracali. W tym artykule podpowiemy, w jakie akcesoria kosmetyczne warto się wyposażyć, by zawsze być gotowym na wyzwania codziennej pracy.

Akcesoria ochronne dla klientów i personelu — zapewnij bezpieczeństwo zabiegów

W gabinetach medycyny estetycznej i salonach kosmetycznych doskonale wie się, że bezpieczeństwo to podstawa. Tymczasem, mniejsze lub większe zagrożenia czyhają wszędzie, na przykład pod postacią drobnoustrojów. Aby ograniczyć ryzyko występowania zakażeń czy infekcji ran, musimy zachować niezbędne środki bezpieczeństwa. Do takich zaliczyć można przede wszystkim stosowanie płynów do dezynfekcji czy jednorazowych igieł.

Przydadzą się również maseczki ochronne — te mogą być zarówno jedno-, jak i wielorazowe. W zależności od potrzeb i specyfiki wykonywanego zabiegu można zdecydować się na modele wykonane z jednej warstwy materiału lub z filtrem. Oprócz tego warto zaopatrzyć się także w fartuchy ochronne. W ich doborze liczy się nie tylko estetyka, lecz również funkcjonalność. Warto wybierać modele z możliwością regulacji w pasie czy w kołnierzu, aby lepiej dopasowywały się do sylwetek noszących je osób. Nie należy zapomnieć również o rękawiczkach i przyłbicach ochronnych. 

Akcesoria kosmetyczne — niezbędne do wykonywania zabiegów

Do wykonania wielu z popularnych obecnie zabiegów potrzebne są specjalne narzędzia. Mowa tu na przykład o kaniulach czy strzykawkach z igłami, które wykorzystuje się na przykład w mezoterapii igłowej czy wolumetrii. Wśród innych często stosowanych przyborów wymienić można m.in. łączniki do strzykawek czy cążki do skórek. Przed rozpoczęciem wyposażania gabinetu postanów więc, jakie zabiegi masz zamiar oferować klientom i na tej podstawie wybieraj narzędzia. Profesjonalne i sprawdzone akcesoria kosmetyczne znajdziesz w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie https://cosmed24.pl/akcesoria-kosmetyczne/.

Narzędzia do sterylizacji — zabiegi wolne od wpływu szkodliwych drobnoustrojów

Walka z infekcjami i zakażeniami drobnoustrojami w gabinetach medycyny estetycznej to nie tylko fartuchy, przyłbice i maseczki ochronne, lecz również sterylizacja akcesoriów. Tylko ten proces pozwala na wyeliminowanie mikroorganizmów z powierzchni i różnych zakamarków narzędzi na co dzień używanych do przeprowadzania zabiegów.

Do sterylizacji przyborów można wykorzystać najróżniejsze metody. Do popularnych należy na przykład usuwanie mikroorganizmów z użyciem promieniowania UV-C, a także z wykorzystaniem pary wodnej pod ciśnieniem. W zależności od wybranej metody potrzebne będzie odpowiednie urządzenie (np. sterylizator UV-C, autoklaw), a także akcesoria (np. rękawy do sterylizacji).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =