Czy warto kupować materace sprężynowe kieszeniowe?

Sen odgrywa jedną z najważniejszych ról w życiu człowieka, od którego zależy nasze zdrowie i to jak będziemy funkcjonować w ciągu dnia. Jednym z elementów dobrego wypoczynku jest materac na którym śpimy. Odpowiednio dobrany pozwoli nam budzić się wypoczętym, bez jakichkolwiek oznak bólu mięśni czy stawów. Najbardziej popularnym modelem na rynku jest materac sprężynowy, który ceniony jest przede wszystkim za komfort i trwałość. Podzielić możemy je na bonellowe, jak i na bardziej innowacyjne – kieszeniowe.

Materace sprężynowe kieszeniowe – charakterystyka

Materace kieszeniowe to nowoczesny typ materacy sprężynowych. Zbudowane są z kilkudziesięciu sprężyn, gdzie każda z nich schowana jest w oddzielnej kieszeni, dzięki temu każda pracuje niezależnie od pozostałych. Odznacza się również tym, że idealnie dopasuje się do naszej sylwetki, co sprawia, że komfort snu użytkownika nie zostaje zaburzony podczas zmiany pozycji. Decydując się na zakup materaca kieszeniowego, możemy uwzględnić stopień twardości, czyli podzielić powierzchnię posłania na części bardziej lub mniej twarde. Najpopularniejszą opcją materacy sprężynowych kieszeniowych jest materac posiadający 7 stref komfortu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każda strefa odpowiada za wsparcie konkretnej części ciała. Sprawia to, że nasz wypoczynek staje się wydajniejszy, a organizm bardziej zregenerowany.

Dla kogo materace sprężynowe kieszeniowe?

Materace sprężynowe kieszeniowe są odpowiednie dla każdego użytkownika, chcącego zapewnić sobie wygodne i stabilne podparcie dla sylwetki. Idealnie sprawdzą się u osób z bólami kręgosłupa, czy innymi schorzeniami mięśniowo – szkieletowymi, dzięki temu, że dopasowują się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i kształtu ciała podczas snu. Również dobrym wyborem będą dla osób o większej masie ciała, którzy będą mogli dłużej użytkować takie materace, dzięki dobrej jakości sprężyną i odpowiednio dobranej piance. Przyjmuje się, że mogą być przeznaczone dla osób powyżej 80 kilogramów.

Szeroka oferta materacy sprężynowych dostępna jest na https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/materace-sprezynowe

Najbardziej jednak sprawdzą się w sypialni dla par, gdzie wspólny wypoczynek może stać się mniej komfortowy poprzez odczuwania zmiany pozycji osoby śpiącej obok. Materace typu kieszeniowego ten problem niwelują. Sprężyny, które umieszczone są w osobnych kieszonkach, dają podparcie punktowe, czyli nie przenoszą drgań na osobę drugą.

Czy warto kupować materace sprężynowe kieszeniowe?

Warto. Zwłaszcza, jeśli jesteś fanem materacy sprężynowych to będzie to idealny wybór dla Ciebie. Warto wspomnieć, że w porównaniu do innych typów materacy są one sporo tańsze. Więc jeśli nie chcesz wydawać dużej sumy pieniężnej, będzie to odpowiedni zakup na każdą kieszeń. Dodatkowym atutem jest również ich trwałość. Odpowiednia pielęgnacja i użytkowanie sprawi, że będą nam służyć lata. Więc jeśli cenisz sobie komfort i wygodę odpoczynku, a także podążasz za aktualnymi trendami, materace sprężynowe kieszeniowe sprawdzą się w Twojej sypialni doskonale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + jedenaście =