7 powodów dla których krzesełko schodowe podnosi jakość Twojego życia

Niepełnosprawność ruchowa to powszechny problem, który dotyka nie tylko osoby starsze. Niestety znacząco obniża ona jakość codziennego funkcjonowania człowieka. Osoby cierpiące na niepełnosprawność ruchową każdego dnia napotykają przeszkody trudne do pokonania. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pomoże takim ludziom w codziennym funkcjonowaniu. Mowa tutaj o krzesełku schodowym. Dzięki niemu jakość życia osoby niepełnosprawnej znacząco się podwyższa.

Krzesełko schodowe – ułatwienie w pokonywaniu schodów

Schody to spory problem dla osób cierpiących na niepełnosprawność. To przeszkoda, która utrudnia poruszanie się. Schody pojawiają się praktycznie wszędzie. Pokonanie schodów przez osobę poruszającą się na wózku jest praktycznie niemożliwe. Nawet ludzie przemieszczający się przy pomocy kul bądź laski mają z tym spory problem. Istnieje jednak sprawdzone rozwiązanie, które pomoże osobie niepełnosprawnej przemieszczać się po schodach. Mowa tutaj o krzesełku schodowym, które znacząco poprawia komfort poruszania się. Dzięki niemu możliwe jest sprawne pokonanie schodów.

Mały rozmiar

Jak się okazuje, ogromną zaletą krzesełka schodowego jest jego rozmiar. Przez to, iż nie jest ono większe od standardowego krzesła, można je zainstalować praktycznie wszędzie. Nie jest to koniec jego atutów. Trzeba też wspomnieć o możliwości złożenia siedziska, co jeszcze bardziej zmniejsza zajmowaną przez urządzenie przestrzeń. Dzięki niewielkim gabarytom krzesełka schodowego można je bez trudu zainstalować na szerokich, jak i wąskich schodach.

Tory prosto- i krzywoliniowe

Krzesełko schodowe ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość jego dostosowania do każdego typu schodów. Jak się okazuje, najprostszym obecnie modelem jest krzesełka poruszające się po prostym torze. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się w większości schodów. Takie krzesełko można zamontować w domach i instytucjach publicznych. To idealny wybór w przypadku mieszkania w budynku z prostymi, jednoczęściowymi schodami. Czasami taki model jest też wykorzystywany w przypadku schodów wieloczęściowych z tak zwanym spocznikiem lub półpiętrem. Innym rozwiązaniem problemu poruszania się po schodach wieloczęściowych są krzesełka z zakrzywionym na półpiętrze torem.

Koszt krzesełka schodowego

Krzesełko schodowe nie jest tanim rozwiązaniem, jednak zdecydowanie warto na nie wydać. Jego kupno razem z instalacją to koszt zaczynający się od kwoty około 11.000 złotych. Warto zdawać sobie sprawę, że krzesełko schodowe jest zdecydowanie najwygodniejszym i najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem przeznaczonym do likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych i w podeszłym wieku. Zapewnia ono komfort poruszania się w domu, jak i poza nim. Dlatego nie warto oszczędzać na krzesełku. Liczy się przede wszystkim poprawa jakości życia.

Opcja kupna używanego krzesełka schodowego

Na rynku dostępne są też używane krzesełka schodowe. Nowe modele są droższe od tych używanych. Dlatego warto rozważyć kupno krzesełka schodowego z drugiej ręki. Takie modele mają przeważnie ślady użytkowania, jednak są tak samo sprawne, jak nowe urządzenia. Urządzenia z drugiej ręki są przez nas dokładnie sprawdzane, dzięki czemu kupiec ma pewność, że działają. 

Krzesełko schodowe a dofinansowanie

Okazuje się, że ludzie z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności mogą starać się o dofinansowanie na kupno krzesełka schodowego. Finansowany jest też jego montaż. Dotacja z PFRON może wynieść nawet 95% kosztu zakupu i montażu krzesełka, niezależnie od tego czy ma być ono nowe czy używane.

Kwestie bezpieczeństwa

Bardzo istotną cechą każdego krzesełka schodowego jest jego poziom bezpieczeństwa. Takie urządzenie ma bardzo dużo zabezpieczeń, dzięki którym ryzyko wypadku jest zredukowane praktycznie do zera. Wśród tych zabezpieczeń można wymienić: wysokie oparcie wraz z podłokietnikami, pas bezpieczeństwa, wolne tempo poruszania się krzesełka, czy też czujniki reagujące na wszelkiego rodzaju przeszkody znajdujące się na schodach.

 

Czekamy na Twój telefon pod numerami:

+48 692 44 94 74 | +48 606 686 002

Aby uzyskać kosztorys, wyślij zdjęcia oraz wymiary schodów na adres: [email protected]

Zapraszamy!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 15 =