Wanny wolnostojące – postaw na innowację!

Wybór typów wanien wolnostojących potrafi przyprawić o zawrót głowy. Dobierając ją, zwróćmy uwagę przede wszystkim na styl a także wystrój wnętrza. Zastanówmy się także, w jakiej części łazienki planujemy umieścić swoją wanną.
W ofercie sklepów znajdziemy bogate spektrum różnorodnych wanien wolnostojących. Można je rozdzielić ze względu na surowiec wykonania a także wygląd. W aktualnych ofertach odnaleźć można ogromny asortyment współczesnych i zaprojektowanych zgodnie z najnowszymi trendami wanien. Wszystkie typy wanien charakteryzują się bardzo pięknym wyglądem nawiązującym do tradycyjnego wzornictwa bądź inspirowanym oryginalnymi, ciekawymi pomysłami, jakie można znaleźć w katalogach topowych producentów. Wciąż wielkim zainteresowaniem napawają się wanny prostokątne o różnych wymiarach, nadające się także do łazienek zaprojektowanych w stylu tradycyjnym, jak oraz do nowoczesnych wnętrz spełniających funkcję ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Dobry relaks można znaleźć we wnętrzu wanien okrągłych bądź owalnych, które dzięki obłym kształtom zapewniają wielką wygodę podczas kąpieli. Warto zwrócić uwagę na wanny wolnostojące, jakie idealnie prezentują się w wielkich łazienkach ustawione w kluczowym miejscu. Przede wszystkim liczy się wielkość a także ustawność łazienki. Metraż (oczywiście im większy tym lepiej) jest podstawowym kryterium, jakim należy kierować się podczas kupna wanny wolnostojącej. Pod niego wybieramy odpowiedni rozmiar oraz układ wanny. W niewielkim wnętrzu sprawdzi się wariant prostokątny, ustawiony pod ścianą. Jednak trzeba przyznać, że takie rozwiązanie nieco osłabia efekt, jaki niesie za sobą wanna wolnostojąca.

Wanna wolnostojąca prezentuje się niezwykle dostojnie i ekskluzywnie. Kojarzy się ze eleganckimi łazienkami urządzonymi z najwyższym poczuciem stylu i gustu. Wprowadza do aranżacji podmuch lekkiej oryginalności a także luksusu.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste i wygodne. Innym oryginalnym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W rezultacie używamy jej mniej. Dobrana do naszych potrzeb wylewka to podstawa praktyczności. Należałoby mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku sporych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka oraz mały jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, jakie trzeba niesłychanie starannie przemyśleć. Należy tak dostosować dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy więc uwagę, aby kran był dobrany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych należałoby zadbać, by miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, żeby był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne dłonie oraz próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Niewątpliwie, równie istotny co funkcjonalność jest design, wylewka mimo dość małych wymiarów przyciąga wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe mają mechanizm, który wyczuwa zbliżone ręce oraz po określonym czasie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, albo z specjalnymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego specjalistę. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się zarówno na troskę o środowisko jak także finanse idealnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, iż po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii tradycyjnych. Biorąc pod uwagę systematyczność korzystania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

You may also like...