Wanna wolnostojąca – luksus dla każdego?

Wanna narożna z hydromasażem pozwoli Ci poczuć się jak w drogim ośrodku rekreacyjnym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane czy ryflowane, które zmniejsza zagrożenie poślizgnięcia się i upadku.
Większość producentów oferuje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli stopami a także stelażem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do konkretnego typu wanny. Bardzo istotne jest, żeby montaż wanny był rzetelny oraz kompatybilny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie potrafią w przyszłości pogorszyć komfort korzystania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem zostawić specjalistom. Gdy wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Obecnie producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest prosty oraz szybki montaż, który można zrealizować osobiście. Co istotne, obudowa jest równie prosta do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są oferowane w rozmaitych formatach oraz wymiarach, przeznaczonych do poszczególnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Analogiczne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne cechujące się równą długością boków. Tu również front wanny może być o naturalnych liniach lub w postaci łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są powszechnie wykorzystywane w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych. Kiedy wanna staje się elementem wnętrza łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia hałasu wanien z hydromasażem wynosi zwykle 60 dB. By masaż był skuteczny, odległość ciała od dyszy powinna wynosić około 10 cm. Wielkość wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 6 osób.

Dobrze dopasowane urządzenia sanitarne oraz oświetlenie łazienki gwarantują niesamowity efekt na wiele lat. Dlatego dopasowując wannę do własnej łazienki czy także inne wyposażenie nie można kierować się wyłącznie ceną, ale również użytecznością oraz jakością.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność oraz swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeśli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy zastosować płynny akryl lub specjalistyczne produkty do pielęgnacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio powszechne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. małe, wystające tylko parę cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie innowacyjnego klimatu oraz są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to wyjątkowa opcja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak wzór i stylizacja zależy jedynie od twojego stylu i pozostałego urządzenia łazienki.

bso2013

Back to top