Umywalki łazienkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Chcąc zbudować wyjątkową przestrzeń łazienki dla dzieci, warto zastanowić się nad takimi formami oraz odcieniami, które ożywią ich wyobraźnię. Na uwagę zasługują umywalki w kształtach oraz kolorach nawiązujących na przykład do kwitnących kwiatów.
Z uwagi na sposób montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej dominują umywalki ścienne. Są najpopularniejsze i wygodne w montażu, a syfon można ukryć za pomocą postumentu, półpostumentu lub szafki pod umywalkę. Ostatnio na renomie zyskują natomiast umywalki nablatowe. Montowane bezpośrednio na blacie czy częściowo wpuszczane w blat, podobnie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwolą zabudować powierzchnię poniżej a także tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków higieny bądź zapasu kosmetyków. Inne popularne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, iż cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Dobór materiału, z jakiego została wykonana umywalka również ma zasadnicze znaczenie. Wiele modeli jest dodatkowo powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi powłokami, jakie znacząco ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najtańszym surowcem pozostaje nadal ceramika. Jest to budulec niewrażliwy na zarysowania, solidny i trwały. Szklana umywalka świetnie wpisze się w styl innowacyjny, nordycki lub minimalistyczny. Można także natrafić na umywalki metalowe bądź drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, obecnie właściwie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Dużym zainteresowaniem cieszą się szafki łazienkowe dopasowane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na zachowanie jednolitego stylu. Jeżeli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one różne oraz zależą od tego, z jakich surowców zostały one stworzone oraz jakiemu stylowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Częstokroć to właśnie umywalka jest tym punktem, który pierwszy rzuca się w oczy, gdy zaglądamy do łazienki. Winna być, więc dobrze dobrana do wystroju, zarówno pod względem kształtu, jak i stylistyki.
Umywalki kamienne są bardzo urokliwe, ale również kosztowne. Świetnie pasują zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak również tradycyjnych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są wytrzymałe na zadrapania a także ciężko je uszkodzić. Jednak decydując się na kamienną umywalkę, należy liczyć się z jej dużym ciężarem oraz z koniecznością częstego mycia. Mydlany osad jest, bowiem niesamowicie zauważalny na kamiennej powierzchni. W niewielkich łazienkach, świetnie sprawdzają się umywalki narożne, podwieszane lub też z wydłużonymi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być wygodne oraz bezpieczne, szczególnie kiedy korzystają z nich osoby niepełnosprawne a także starsze. Jest szereg rozwiązań, które należałoby zastosować, by ułatwić takim osobom użytkowanie z łazienki. Najważniejsze, by w takim pomieszczeniu znajdował się prysznic, a nie wanna. Do aranżacji łazienki należy dodać również specjalistyczne maty antypoślizgowe a także chodniki na przyssawki, które zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem odpowiedniego zabezpieczenia materiału i zastosowania właściwych jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest materiałem nadającym się na umywalkę. Najczęściej stosuje się do owego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak szeroką wybierzemy umywalkę do toalety, potrzebujemy na nią najmniej 60 cm, aby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być praktyczne i dopasowane do stylu toalety, więc warto przygotować analizę naszych potrzeb. Nim wybierzemy odpowiednią umywalkę, należałoby narysować na kartce projekt aranżowanego pomieszczenia. Aby łazienka była praktyczna, należy zachować odpowiednie odległości między akcesoriami sanitarnymi. Dobre zaplanowanie wnętrza toalety zapewni nam wygodę oraz bezpieczne użytkowanie.

bso2013

Back to top