Szafki podumywalkowe – co musisz wiedzieć?

Alternatywą, po jaką sięgają szczególnie projektanci współczesnych, designerskich toalet, są czarne szafki pod umywalkę, nierzadko wykończone na wysoki połysk. Dowiedz się więcej o dobrym wyborze szafki!
Forma szafki uwarunkowana jest od umywalki. Generalnie można wskazać dwa rodzaje: z umywalką nablatową albo umywalką nakładaną na szafkę. Poza powodami praktycznymi równie kluczowy jest wygląd szafki. Powinna być ona dopasowana formą oraz kolorem do reszty urządzenia ubikacji. Warto też postawić na sprawdzone kontrasty – jeśli ściany są barwne, to można się zdecydować na jasne bądź czarne meble. Wbrew pozorom jeden kolor w toalecie może być mało nudzący. Do jasnej umywalki pasuje szafka w tym samym odcieniu lub czarna czy w naturalnym odcieniu drewna. Takie połączenie jest także rekomendowane przez wielu producentów. Ale jeżeli ktoś uwielbia eksperymenty, nic nie stoi na przeszkodzie, by skusić się na mniej oczywiste zestawienia. Na rynku są dostępne warianty klasyczne, rustykalne i bardziej nowoczesne. Ważną decyzją jest określenie czy nasze nowe meble łazienkowe będą stać bezpośrednio na ziemi czy może mają być powieszone na ścianie. Dla fanów oryginalnych rozwiązań: w roli szafki pod umywalkę – elegancka czarna konsola z estetycznie frezowanymi nóżkami.

Warto pamiętać, że prawidłowo dobrana szafka może być jedynym i całkowicie wystarczającym meblem do ubikacji. Dlatego jej właściwy wybór jest tak istotny a także nie warto żałować na nią pieniędzy.
Szafki podumywalkowe oferują dużą ilość praktycznych szuflad a także schowków, tak, żeby każda rzecz miała swoje miejsce. Dodatkowo posiadają oryginalne, eleganckie wzornictwo oraz oryginalne odcienie – w ofercie producentów wybór jest tak wielki, że każdy znajdzie szafkę odpowiednią do swojej aranżacji łaźnie. Zaletą tego elementu wyposażenia jest fakt, iż niejednokrotnie pojedyncza szafka podumywalkowa jest tak pojemna, że nie potrzebujemy kupować pełnego zestawu mebli. To rozwiązanie znakomite, zwłaszcza do łazienek o niewielkich powierzchniach albo np. toalety dla gości. Przy wyborze mebli do toalety warto wybierać egzemplarze kolorowe – szafki w barwie pomarańczy cz błękitu, co dzień będą nastrajać pozytywnie. Zwykle to właśnie szafka pod umywalkę z blatem jest miejscem, na jakim umieszcza się mydelniczkę bądź aplikator do mydła – nie robi się tego obok, zatem dobierając szafkę należałoby zwrócić uwagę na to, ile miejsca zajmą wyposażenia dodatkowe. Kiedy nasza toaleta jest mała, warto zdecydować się na szafkę pod umywalkę. Powinna być ona również elegancka oraz charakterem pasować do wystroju naszej toalety, lecz także funkcjonalna, a dokładniej rzecz mówiąc – pojemna. Wybierając tego typu szafki, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są stworzone – winien być on bowiem odporny na wilgoć. Warto również zwrócić uwagę czy powierzchnia naszych mebli łazienkowych została wykończona w sposób trwały. Ważne będą również wymiary naszej szafki. Bez wątpienia obecnie rządzi połysk, jaki urzeka swym wyglądem. Biel frontów kontrastuje z drewnopodobnym dekorem korpusu. W przypadku szafek na umywalki podblatowe zazwyczaj nie montuje się w nich szuflad, bo znajdowałyby się bardzo nisko, choć są od tego wyjątki. Stosunkowo często natomiast szafki pod umywalki z niskimi syfonami mają szuflady w górnej części. To wygodne rozwiązanie, bo z szuflady łatwiej jest korzystać, aniżeli z niskiej, ale relatywnie głębokiej półki. Podczas wybierania szafki łazienkowej pod umywalkę warto także zadbać o to, żeby posiadała ona właściwą wnękę na stopy – ciągłe uderzanie palcami stopy o blat szafki zdecydowanie nie dostarcza miłych wrażeń a także po pewnym czasie może już być trochę wkurzające. Szafka do łazienki ze wbudowaną wnęką na stopy sprawi, że wnętrze zyska na praktyczności, a wykonywanie codziennych czynności higienicznych stanie się wyjątkowo komfortowe. Przeważnie wybierany jest model z umywalką umieszczaną na szafkę. Producenci mebli i armatury często oferują gotowe komplety. Dzięki temu rozwiązuje się problem, czy szafka pasuje do umywalki. Kupując szafkę osobno, należy ją właściwie dopasować do umywalki. Dużo szersze pole manewru umożliwia umywalka nablatowa. Jeśli jest nieduża, szafka może być dłuższa a także szersza. Wówczas obok umywalki można umieścić podręczne kosmetyki albo szczotki do zębów. To także sposób na ciekawszą, bardziej efektywną aranżację.

You may also like...