Stelaże podtynkowe – postaw na innowację!

Stelaż podtynkowy to rozwiązanie, do jakiego przekonuje się coraz więcej Polaków. Skąd wynika taka popularność – czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o stelażach w nowoczesnej toalecie!
W krajowych sklepach produkty te zaczęły pojawiać się już w połowie lat dziewięćdziesiątych minionego stulecia. Wtedy podchodzono do nich z sporym sceptycyzmem, obawiając się głównie zawodności instalacji schowanej w ścianie. Dzisiaj rozwiązanie to jest powszechnie uznawane za w pełni wygodne, odpowiednio trwałe, a także – podnoszące atrakcyjność oraz praktyczność ubikacji. Wnętrze z podwieszaną ceramiką nabiera innowacyjnego klimatu i wydaje się być przestronniejsze. Natomiast, żeby móc napawać się taką właśnie toaletą, należy najpierw dobrać właściwy stelaż. Awarie instalacji wodnej to ogromne wydatki, dyskomfort oraz przede wszystkim stres, którego wolelibyśmy uniknąć. Różnorodność rozmiarowa konstrukcji podtynkowych wywołuje zróżnicowanie ich cen. Właściwą zasadą jest, iż im bardziej specyficzny stelaż (krótki, wąski, itp.), tym kosztuje więcej. Należy jednak dostrzec, iż w większości przypadków większy wydatek zakupowy kompensowany jest ostatecznym wyglądem i funkcjonalnością łazienki. Przed wykonaniem jakichkolwiek prac sprawdźmy natomiast, czy stelaż został w sposób odpowiedni zamontowany. Potencjalna nieszczelność, która zostanie zauważona już po ukończeniu zabudowy, może dostarczyć nam sporo problemów. Dobór konkretnej wysokości zabudowy stelaża determinuje o późniejszej lokalizacji przycisku spłukującego wodę. Przy niewysokiej zabudowie stelaża włącznik będzie przysłaniała podniesiona deska od wc. Rozwiązanie to ma swoje wady a także zalety, co świadczy o konieczności dopasowania go do indywidualnych preferencji.

Stelaż do WC oraz spłuczka podtynkowa, czyli inaczej mówiąc zestaw podtynkowy do WC, posiada szereg cech pozytywnych. Wśród zalet z użycia tego rozwiązania można wyróżnić, prócz zakamuflowania nieestetycznej instalacji sanitarnej, bezproblemowe utrzymanie czystości wokół toalety.
Najpopularniejszym rodzajem stelaży podtynkowych są te dedykowane do mis WC. Jednocześnie ich wykorzystanie w łazience jest niezwykle eleganckie i funkcjonalne. Umieszczenie podwieszanej miski WC lub bidetu zapewnia wrażenie większej przestrzeni pomieszczenia, widoczna jest, bowiem tylko ceramika oraz przycisk spłukujący, natomiast cała instalacja schowana jest w ścianie. Ponadto takie rozwiązanie umożliwia utrzymanie czystości również samej ceramiki, jak i posadzki w jej otoczeniu. Dobierając stelaż upewnijmy się, że wybraliśmy do sedesu, a nie do bidetu. Wyglądają identycznie przez co łatwo może dojść do pomyłki sięgając na półkę z asortymentem. Towary do zabudowy lekkiej – przeznaczone są do lokowania w ścianach gipsowo-kartonowych. Charakteryzują się przede wszystkim dużo łatwiejszym oraz szybszym montażem. Podstawą ich budowy jest konstrukcja samonośna, jaka jest wykonana ze stali. Dzięki jej konstrukcji, stelaż można zainstalować także w ścianach działowych, masywnych, jak ich w ściankach instalacyjnych. Stelaże do zabudowy lekkiej zaopatrzone są w specjalne wsporniki, jakie umożliwiają montaż. Należałoby zaznaczyć, że możliwe jest obudowanie ich specjalną płytą wodoszczelną. Stelaż podtynkowy jest przeważnie zabudowywany przy pomocy płyt G-K. Możemy też zastosować płyty pokrywające innego typu jak np. płyty osb, które dzięki wyższej trwałości w zestawieniu z płytami karton-gips mogą być używane, jako pojedyncza płyta. Stosując stelaże do zabudowy lekkiej możemy osiągnąć potrzebne w łazience półki lub możemy wykonać wyspę. Stosując konstrukcje do zabudowy ciężkiej, możemy natomiast spłuczkę zamontować i wkomponować w ścianie z cegieł, uzyskując tym samym więcej powierzchni w niewielkich łazienkach.

You may also like...