Sprawdzamy najlepsze modele płytek do łazienki!

Właściwie dostosowane płytki to właściwie gwarancja atrakcyjnej aranżacji. Największą zaletą płynącą z użycia płytek jest fakt, że prosto utrzymać ich czystość. Wystarczy mop, odpowiednia chemia do ich pielęgnacji i toaleta wygląda jak nowa.
Dzięki użyciu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje łazience szyku oraz urody. Dobór tego rodzaju płytek ma też szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na zaakcentowaniu innowacyjnego klimatu pomieszczenia albo kiedy posiadamy niewielką łazienkę, którą planujemy wizualnie powiększyć. Do pokrywania ścian i podłóg w toalecie bardzo dobrze potwierdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, trwałe na uderzenia, ścieranie i wszelkie zarysowania, są również antypoślizgowe. Płytki łazienkowe częstokroć czyszczone są intensywnymi detergentami, więc skupiaj uwagę, żeby dobierać płytki niewrażliwe na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni obecnie nie jedynie funkcję praktyczną, to jednocześnie forma ekspresji artystycznej, dodająca specjalistom prawie nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Oryginalna i efektywna stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne widoki. Specjalny kształt i porowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwolą Ci wykonać jednolitą i wyjątkowo praktyczną dekorację łazienki – dobierz modele idealnie trafiające w Twój gust! Interesujący efekt ozdobny zapewni zastosowanie mozaiki w formie małych kwadratów, rombów, kamyków o dość nieregularnych kształtach bądź kwadratów. Najbardziej ponadczasowym, a zarazem ciekawym trendem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drzewo albo kamień. Taka terakota na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a również prezentuje się faktycznie efektownie.

Tiles Extraordinary White Bathroom Tiles Bathroom Floor Tile Large White Bathroom Tiles | 452 X 683 – e-Causes

Płytki łazienkowe coraz częściej stanowią o charakterze aranżacji. Doskonale dobrane płytki łazienkowe mogą wizualnie powiększyć pomieszczenie, ale także dodać toalecie nowego stylu.
Ciężko sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście modne trendy w ich obszarze utrzymują się raczej dłużej. Mali użytkownicy również muszą mieć łazienkę przystosowaną do ich wieku bądź wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się jedynie do wanny, w której będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki jakim dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to typ dużych, nowoczesnych łazienek, jakie zazwyczaj znajdują się obok sypialni bądź są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu mamy wielkie pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że łazienki są pomieszczeniami o podwyższonej wilgoci powietrza. Podłogi wielokrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki chłonące wilgoć potrafią być oblegane przez grzyby i pleśń, a ich odporność będzie zdecydowanie niższa. Dlatego zaleca się zakup materiałów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im niższe oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Łazienka jest pomieszczeniem, w jakim bardzo ważne będzie zachowanie higieny oraz czystości, zatem również płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby natomiast mieć na uwadze fakt, iż pod wpływem wilgotności może nieco zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, że w rezultacie codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną napierać na siebie a także pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się także np. ogrzewanie podłogowe.

bso2013

Back to top