Sprawdzamy najciekawsze modele parawanów sawannowych!

Parawan nawannowy pozwoli na przykład umilić dziecku rozrywkę w wannie – będzie mogło chlapać do woli. Dzięki temu rozwiązaniu możemy połączyć przyjemne z pożytyczenym!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych klasycznych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa syntetycznego będzie najlżejszy, co świetnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wykonywane są ze szkła wzmacnianego lub z szyb polistyrenowych (to bezpieczne materiały). Decydując się na parawan należy również wybrać do niego odpowiednią wannę – musi mieć równą powierzchnię górną żeby można było swobodnie składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie niezbędne, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię wybrania wymiaru zlecić specjalistom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania określonej powierzchni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na powierzchni szklanej tworzą się zacieki z wody – warto więc nabyć parawan na wannę zabezpieczany specjalną powłoką, która zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz równocześnie uprości mycie. Parawan nawannowy to estetyczne oraz innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety a także ładny wygląd. Możemy wybrać parawan nawannowy prawy lub lewy w zależności od strony, z której będzie budowany. Parawan składa się z jednego nieruchomego i pojedynczego ruchomego elementu, jaki można rozchylić do wewnątrz nad wannę albo na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – optymalnie jest czyścić parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie zniszczą powierzchni. Pytajmy sprzedawców o rozciągliwą listwę, dzięki której ramię będzie dochodziło do wanny, gdy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej oraz delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to konsensus między wanną, a kabiną prysznicową, więc jeśli w trakcie planowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się doskonale.
Stosunkowo najmniej powszechnym rodzajem wśród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na materiał, z którego parawan jest zrobiony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdym używaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zagwarantuje nam, iż artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny narożnej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta albo szklarza. Dużo tańsze, jeśli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, by łazienka zaopatrzona była również w wannę, jak również prysznic. Bez względu na surowiec, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony bądź z nadrukiem – będzie lepiej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej osadza się na wannie i ścianach, niektóre z nich są umieszczane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowości poszukujmy ciekawych wariantów parawanów bezramowych, jeśli natomiast planujemy mieć luksusowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest też, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zanieczyszczeniom a także zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe także składają się z pojedynczego bądź paru elementów i tak jak przesuwne pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego modelu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu skrzydeł. Rozłożony parawan winien zostać postawiony tak, aby profile dolne znajdowały się ponad rantem wanny, co zapewni odpowiednie funkcjonowanie uszczelki. Parawan nawannowy to idealny kompromis, jaki ucieszy wszystkich mieszkańców i pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.

bso2013

Back to top