Jak samodzielnie urządzić ogród zimowy?

Każdy z nas może sobie zafundować ogród zimowy. W przypadku, gdy zaaranżujemy go samodzielnie koszt nie jest wysoki a rezultat robi naprawdę niesamowite wrażenie na ludziach.
W ogrodach zimowych powszechnie używa się szkło mineralne. Powinno być wytrzymałe na uderzenia – dotyczy to przede wszystkim przeszklenia dachu, które jest narażone na grad bądź upadnięcie gałęzi drzewa. Przydatne jest pod tym względem szkło wzmacniane a także tzw. bezpieczne, jakie dzięki warstwie folii po rozbiciu nie rozsypuje się na ostre, kaleczące odłamki. Jeśli ogród zimowy jest bezpośrednio połączony z domem, można wykorzystać szkło antywłamaniowe. Ogrodu nie powinniśmy robić w pobliżu wysokich drzew, ponieważ grozi to uszkodzeniem budowy w przypadku urwania się konaru, a opadające liście będą pokrywać dach. Te same konstrukcje stosowane są do zabudowy tarasów. Stworzona w ten sposób loggia umożliwi nam spędzać więcej czasu bliżej natury – w szczególności, jeśli nie dysponujemy prywatnym ogrodem. Zorganizowana w jej wnętrzu oranżeria sprawi, że będziemy mogli napawać się bujną roślinnością niezależnie od pory roku. Projektując budowę oranżerii musimy uwzględnić układ lokalu a także wielkość nieruchomości, a także zastanowić się nad nasłonecznieniem. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego przegrzewania się kwiatów latem i zdobędziemy idealny klimat dla rozwoju roślinności.

Ogrody zimowe stają się coraz bardziej modne. Wygospodarowanie powierzchni zamkniętej na tarasie przydomowym to możliwość relaksu a także harmonii z obcowania z przyrodą oraz jej otoczeniem przez pełen rok, nawet zimą!
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie szkodliwa dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się często nieskomplikowaną, minimalistyczną a także estetyczną formą, nowoczesnym wzornictwem akcentów. Meble nowoczesne mogą zawierać zdecydowane, intensywne, żywe odcienie, fronty z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być zintegrowane z dodatkowymi elementami takimi jak metal bądź aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez polskich architektów i inżynierów przedstawiają się niezwykle efektownie. Gdy meble i blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto podkreślić, że ta powierzchnia winna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niskiego wzrostu, należałoby tę odległość skrócić, aby nie utrudnić użytkowania z górnych półek. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą mieć dodatkowo większą głębię. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego humoru albo po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka mała modyfikacja wystarczy, by styl kuchni był zupełnie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno starannie wykonane meble doskonałej jakości, jak i te zrobione z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz ostateczny rezultat. W folderach marketów znajdziesz bogaty wybór eleganckich kuchni. Jeśli jednak Twoja kuchnia posiada trudny, nieustawny kształt albo po prostu posiadasz własną, jasną wizję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu oraz ekologicznych surowców. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Dekoracje powinny być zredukowane do minimum, aby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie zaburzyć tej konwencji, należy wprowadzić do aranżacji biały sprzęt AGD, bo prezentuje się on lżej niż jego stalowe lub kolorowe odpowiedniki. Należałoby zdecydować się również na proste linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.

bso2013

Back to top