Lustra łazienkowe – najważniejsze zagadnienia!

Lustra łazienkowe umieścić można na wiele możliwości. Forma montażu uzależniona jest od jego wielkości a także miejsca gdzie chcemy, żeby się znajdowało.
Wykorzystując dzisiejsze lustra można odmłodzić wnętrze lub wpisać do niego podmuch nowoczesności. Lustro służące do przeglądania się a także poprawiania wizerunku, dzięki pomysłowości producentów, już dawno przestało pełnić tylko swoją podstawową rolę. Obecnie lustro jest czymś więcej o czym świadczą najnowsze kolekcje głównych producentów. Półka pod lusterkiem jest czasami niesłychanie przydatna, dlatego jeszcze częściej można napotkać linię luster seryjnych z dodatkowymi półeczkami umieszczanymi na specjalnych zaczepach w dole lustra. Lustro powinno także być przytwierdzone około 20 cm nad umywalką, co uchroni je przed brudzeniem wodą. Niewielkie lustro należy zaadaptować do wzrostu danej osoby. Musi być wtedy przymocowane tak, aby wzrok użytkownika padał odpowiednio na wysokości 3/4 od spodniej krawędzi. Ogromne lustra naścienne stały się powszechnym sposobem na nadanie nowego wyglądu łazienkom. Lustra tego typu gwarantują nam ogromną przestrzeń odbijającą, ponadto powiększają wizualnie przestrzeń w łazience oraz rozświetlają pomieszczenie. Stanowią centralny punkt łazienki, dodając jej nowoczesny i luksusowy wygląd. Wielkie lustra łazienkowe są najczęściej szlifowane, co umożliwia nam bezpieczne a także modne wykończenie krawędzi.

Gdy nasza łazienka cechuje się małym metrażem, dobrym rozwiązaniem będzie szafka z lustrem, w której ulokujemy kosmetyki i wszelkiego rodzaju akcesoria. Samo lustro bez wątpienia może stanowić ciekawy aspekt aranżacji łazienki.
Jeśli chcesz mieć okazję niesamowicie dokładnego przejrzenia się w lustrze, na płaszczyźnie tradycyjnego lustra możesz zamontować tzw. lusterko kosmetyczne, które dzięki przyssawkom może być dowolnie przesuwane po przestrzeni lustra. Lusterko kosmetyczne możesz również zamontować na osobnym uchwycie ściennym, a także zamówić lustro łazienkowe z zintegrowanym lusterkiem kosmetycznym. Lustra podświetlane są nowoczesnym oświetleniem oraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem, głównie ze względu na szereg korzyści, jakimi się wyróżniają. Poza tym są uniwersalne – perfekcyjnie łączą się z każdym wnętrzem, bez względu na styl oraz wystrój wnętrza. Oświetlenie LED – nierzadko okazuje się, że montaż czegoś tak banalnego jak oświetlenie nadaje naszej łazience nowego, nastrojowego klimatu. Zwłaszcza gdy kochamy kąpiele przy przygaszonym świetle, doprowadzi to nas w świetny nastrój oraz doda charakteru wnętrzom. Półki montowane niżej lustra łazienkowego to praktyczne rozwiązanie, które pozwala mieć pod ręką dodatki łazienkowe. Jeśli chcemy mieć swobodny dostęp do szerszej grupy rzeczy, należałoby przeanalizować montaż wnęki ściennej, w jakiej zamontujemy lustro łazienkowe. Inne rozwiązanie to szafki, które pomieszczą jeszcze więcej dodatków, ale to, co wybierzemy, zależy od wielkości naszej łazienki. Lustra do łazienki podświetlane to bardzo funkcjonalny element wyposażenia naszego pomieszczenia. Zamontowane tasiemki ledowe ułatwiają precyzyjne ubranie się, wykonanie fryzury lub umalowanie. Lustra łazienkowe z oświetleniem ledowym, to również dobry projekt na oryginalne urządzenie przestrzeni – jej ożywienie a także wzrokowe powiększenie. Tym bardziej, że producenci dają nam do wyboru także barwę oświetlenia – zimną bądź cieplejszą i oferują możliwość układu oświetlenia w wybrany sposób czy układ. Przy jego użyciu możemy także wykonać niezwykłą aurę.

bso2013

Back to top