Kabiny prysznicowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest łatwy, dziesiątki parametrów, przeróżne kształty – przeciętna osoba może mieć problem znaleźć się w tym, czytaj dalej ten tekst i dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Dalej zależnie od wielkości toalety, jej projektu należy wskazać czy ma to być kabina uchylna czy odsuwana. Ponadto kabina prysznicowa powinna nawiązywać wizualnie do całej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Zasadniczą cechą jest też dobre wykonanie – kabina prysznicowa to produkt kupowany na wiele lat użytkowania. Prostota czyszczenia uwzględniono już na poziomie przygotowywania, lub również użycie tylko górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do sprzątania, podatne na zanieczyszczenia bądź zakamienienie. Posiadając na uwadze normalną eksploatację należałoby przemyśleć zastosowanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych umożliwiających sprzątanie i wiążącej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak także drzwiach prysznicowych istotnym założeniem może być też jakość drzwi, przeważnie większe w modelach uchylnych, jakie wymagają jednak szerszej powierzchni. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje kabin, częstokroć całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, prócz standardowej słuchawki prysznicowej, mają kran (taki, jak w wannie), deszczownię przymocowaną do sufitu, a nawet dodatkowy panel do masażu pleców. Jeśli jednak do zwykłej kabiny pragniemy dokupić oddzielnie panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 500 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej luksusowych paneli możemy liczyć na dodatkowe funkcje, takie jak termostat, radio, alarm czy podłączenie do telefonu. Możemy wybrać zatem tańszy bądź droższy typ, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór standardowych wymiarów i kształtów jest ogromny, natomiast niestandardowych – niewielki.

Wybór optymalnej kabiny prysznicowej do zaaranżowanej przez nas łazienki zależy nie wyłącznie od upodobań, ale też od wielkości, powierzchni, którą dysponujemy i planowanego systemu montażu.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można dlatego zdecydować się na ścianki transparentne jak również matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje małych łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika ustawiana jest na prawidłowo zorganizowanej podłodze. Dziś jest to niezwykle popularne rozwiązanie, które nie psuje estetyki toalety a także pozwala optycznie ją powiększyć. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeśli kabina ma mieścić się we wnęce – wtedy tak właściwie nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo przygotowanie odpowiedniej posadzki, która musi być w pełni zabezpieczana przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może przysparzać kłopoty przy naprawie i czyszczeniu. Zamiast za każdym razem sprzątać skutki zabrudzeń, należałoby już na wstępie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa powłoka, która skutecznie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej czysty. Naukowcy stworzyli taką technikę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są czyste i suche. Nie przylega do nich brud, oraz powstałe zanieczyszczenia z dużą łatwością czyści wiatr oraz deszcz. Także w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za znak cnoty.

bso2013

Back to top