Grzejniki łazienkowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Dobrze dobrany kaloryfer do stylu, funkcji a także wielkości łazienki nie jedynie uatrakcyjni jej design, tylko przede wszystkim umożliwi jej odpowiednie, a także stworzy specjalną powierzchnię na osuszanie ręczników oraz ubranek przez pełen rok.
Przyjmując, że grzejniki są zbliżonej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to kaloryferem bardziej funkcjonalnym będzie grzejnik płytowy. Grzejnik taki jedynie dogrzewa powietrze w łazience do temperatury, gdyż przeważnie wentylacja jest tak zrobiona, że do łazienki nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeżeli w toalecie są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, który jest wyposażony w grzałkę pozwalającą na ogrzewanie pomieszczenia i suszenie ręczników, również poza sezonem grzewczym. Wybierając grzejnik do toalety warto rozważyć, czy zamiast drabinki nie zakupić kaloryfera ozdobnego. Grzejniki wodne potrafią być zaopatrzone w ekran, który oprócz funkcji ozdobnej, maskuje dodatkowo podłączenia do centralnego, i zarazem wzmacnia przestrzeń wydzielającą ciepło. Sprawa ta jednakże ulega zmianie w przypadku, gdy na kratownicę kaloryfera płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Zwykły grzejnik łazienkowy składa się z dwóch długich kolektorów (zrobionych albo ze stali albo z aluminium), pomiędzy jakimi instalowane są płaskie lub zaokrąglone rury. Grzejnik natychmiast dostarcza ciepło i podgrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia przyjemne ciepło i pomaga podtrzymać stałą temperaturę nawet w większych łazienkach.

Aranżacja ubikacji nie jest ani błahym, ani tanim zadaniem – i to bez względu na jej metraż! Często, nawet gdy wielkość toalety jest niewielka, lecz ze względu na położenie czy obecność okna ciężko jest w niej utrzymać ciepło.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości łazienek, a jego wyjątkowy szaro – retro styl nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. Możemy zdecydować się na taki projekt, który będzie efektywny, a jednocześnie idealnie przystosowany stylistycznie do naszej łazienki. Taki grzejnik jest niesamowicie przydatny szczególnie jesienią oraz wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy grzania całego domku albo zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania pieca, a temp. na dworzu ma tendencje do wahań. Jeszcze bardziej powszechne staje się ogrzewanie podłogowe, przy którym grzejnik poza funkcją grzewczą jest elementem funkcjonalnym a także estetycznym łazienki. Decydując się na kaloryfer chromowany trzeba mieć wiedzę, iż powłoka chromowa ogranicza wydzielanie ciepła około 25%, w związku z czym należy wybrać grzejnik o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia toalety, usytuowanie jej w narożniku budynku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także spore okno w mieszkaniu wymaga dodatkowo innego źródła ciepła. Elegancki oraz praktyczny kaloryfer jest w stanie szybko przekazać ciepło, ogrzać a także wysuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy przyjemną oraz suchą posadzkę oraz utrzyma stabilną, komfortową temperaturę nawet w wielkiej toalecie. Dobry grzejnik winien dawać ciepło, być dekoracją łazienki oraz pracować bezawaryjnie przez wiele lat. Połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to idealne rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez cały rok, ale niestety eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich rozwiązań.

bso2013

Back to top