Funkcjonalna łazienka – zobacz jak uniknąć błędów!

Zagadnienie „jak wyposażyć łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, która projektuje domek czy wprowadza się do mieszkania, które ma zamiar przebudowywać. Ubikacja powinna być przede wszystkim prosta i przystosowana do potrzeb wszystkich użytkowników, także tych dorosłych, jak i niemowląt.
Współczesne toalety używają także akcesoria do stworzenia oryginalnego połączenia. Nie korzysta się, dlatego z produktów prosto z opakowań, a wkłada się je do opakowań (na przykład dozownik do mydła albo mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Wieszak na ręczniki powinien gwarantować rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on całą powierzchnią. Więc lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one jedynie do zawieszenia szlafroka bądź piżamy. Najskuteczniejszym wyjściem jest ogrzewany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche oraz świeże. Jeśli chcemy, by łazienka była wyjątkowo praktyczna, możemy też wybrać opcjonalne wyposażenie. Należą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy kosze na odpady. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt dużym kosztem. W propozycjach sprzedaży znajdziemy sporo markowych gatunków, dostępnych za dobre pieniądze. Pewne wagi łazienkowe posiadają funkcję testowania tkanki tłuszczowej, szacując najlepszą masę ciała, bądź wskazują ilość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wybrać wyposażenie idealne do osobistych preferencji. Adepci nastrojowego wyglądu rustykalnego powinni dobrać dodatki z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki i dzbanki ozdabiane wyrafinowanymi ludowymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się dodatkowo wiklinowe koszyki, w jakich znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki a także inne funkcjonalne elementy. Kosz przyczepiony do ściany sprawdzi się dodatkowo, jako półka, gdzie można trzymać na przykład papier toaletowy.

Zawsze jest ważne pierwsze wrażenie – warto tym wspominać także przy aranżowaniu małej toalety. Wzrok każdego otwierającego jej drzwi powinien spocząć na tym, co w niej najpiękniejsze – najlepiej na dużym lustrze a także umywalce. Trzeba zapobiec stosowania vis-a-vis drzwi największych współczynników wyposażenia, oraz już całkiem zakazany jest ustęp, bidet i pralka.
Ważne jest także rozmieszczenie płytek oraz ich kolorystyka. Jeżeli kafelki posiadają wygląd prostokątny, warto ułożyć je poziomo – w taką sposób można optycznie rozszerzyć wąską łazienkę. Wertykalne rozstawienie płytek polecane jest natomiast w wnętrzach niskich – taki aranżacyjny chwyt dorzuci parę centymetrów małej ubikacji. W przypadku luster zasada jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odbiegamy od tych niewielkich, nabywanych w marketach, jakie majestatycznie zawieszamy ponad umywalką. Należałoby wydać więcej i sprawić sobie odpowiednie lustro na całą ścianę a chociaż nad całą powierzchnię umywalkową. Montujemy je na płasko przyklejając do ściany albo zawieszamy je w formie szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie małych metrażowo ubikacjach wskazane jest użycie stelaży podtynkowych, które posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, czy bidety zajmują w pomieszczeniu niewątpliwie mniej miejsca, a dodatkowo doskonale się prezentują. Ponadto, jak miejsca w toalecie jest naprawdę niewiele – standardową wannę lepiej jest zastąpić nowoczesną kabiną prysznicową. Sympatycy długiego wylegiwanie się w wannie – powinni jednak brać pod uwagę trochę inny jej wymiar. Dzisiejsze wanny rzadko mają już układ tradycyjnego prostokąta, choć i takie można w dalszym ciągu zakupić.

bso2013

Back to top