Deszczownice – dlaczego warto w nie zainwestować?

Deszczownia kaskadowa, rozwiązanie dobre do zabudowanej wanny bądź kabiny, łączy w sobie funkcje tradycyjnej deszczownicy i znacznie zwiększonej wylewki kaskadowej, a więc takiej, po której woda spływa łatwo szerokim nurtem, tworząc wodospad.
W sklepach z wyposażeniem łazienkowym są deszczownie kwadratowe, prostokątne albo okrągłe (tzw. Ile deszczownia idealnie sprawdzi się w wypadku osób starych, jakim łatwiej będzie utrzymać stabilność, mając wolne obie ręce, tyle nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla dzieci. Przy naprawdę mocnym strumieniu wody (deszczownia może wyrzucić z siebie nawet do 40 litrów wody na minutę) może okazać się, że ciepłego strumienia wystarczy na tylko parę minut kąpieli, a kończyć się ją trzeba będzie, pechowo, w zimnej wodzie. W tych najtańszych pakietach mamy tylko kluczowe elementy zewnętrzne, czyli słuchawkę, prostą deszczownicę i drążek – czasem jakąś wersję baterii. Możemy wówczas liczyć na słuchawki i deszczownice z funkcją hydromasażu, a także baterie termostatyczne, chroniące przed kapryśnym ciśnieniem wody i przypadkowym poparzeniem. Deszczownie mogą mieć regulację strumienia lecącej wody (w najzwyklejszych wariantach do wyboru są dwa warianty strumienia, w szczególnie zaawansowanych technologicznie, będących elementem rozbudowanego zestawu podtynkowego – nawet 100). Producenci oferują również systemy natryskowe, którymi możemy sterować smartfonem – właściwa aplikacja pozwala na ustawienie oświetlenia, dźwięku a także strumienia wody zanim wejdziemy pod natrysk. Rozpiętość stylistyczna oraz duże rozmiary głowicy deszczowni sprawiają, że prysznic nabiera zupełnie innego wymiaru. Przykładowo, deszczownie Hansgrohe cechują się cudownym, modernistycznym stylem, który z łatwością dostosujemy do minimalistycznych wnętrz, w których istotna jest czystość a także subtelne piękno. Deszczownie i słuchawki prysznicowe z systemami EKO pomogą zaoszczędzić wodę. Wszystkie deszczownie zostały zbudowane z tworzyw eleganckich oraz trwałych na działanie czasu. Szczególnie na uwagę zasługują deszczownie kaskadowe, gdzie woda spływa szerokim torem, tworząc nieomal wodospad.

Konsumenci podkreślają, że o ile prysznic to tylko higiena, tyle kąpiel pod deszczownią jest przyjemnością. Dlatego obok aspektu funkcjonalnego pomyślmy o komforcie naszej kąpieli.
Panele prysznicowe to dobry pomysł na połączenie kilku elementów wyposażenia prysznica, w tym deszczownicy, w jednej instalacji Deszczownia pozwala, bowiem oszczędzać zużycie wody – wykorzystuje perlator, który natlenia strumień wody. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, aby pasować model wyposażony w perlator – w przeciwnym razie może się okazać, że deszczownia jest mało oszczędna. Na prawidłowo zaaranżowanej powierzchni montuje się elementy natynkowe i deszczownię. Najprostsze są wersje natynkowe – zestaw prysznicowy z deszczownicą (określany także kolumną natryskową), gdzie deszczownica ulokowana jest na jednym drążku wraz ze słuchawką a także kranem bądź dodatkowy panel prysznicowy, gdzie prócz wypunktowanych elementów znajdziemy także dyszę do hydromasażu. Te szczególnie są podkreślane przez panie, przede wszystkim w sytuacji, gdy deszczownia jest jedynym wyposażeniem kabiny prysznicowej. Deszczownia prezentuje się niezwykle dobrze, dostarczając modernistyczny design łazience (jednak na rynku dostępne są także deszczownie w stylu vintage – możesz wybrać taki styl, jaki najbardziej odpowiada wyglądowi łazienki). Należałoby zastosować deszczownie nie jedynie dlatego, że ułatwiają a także uprzyjemniają wzięcie szybkiego prysznica. Deszczownica wygląda przy ciekawie – nawet, jeśli nie wybierzesz wariantu z specjalnymi funkcjami, szeroki „talerz” z otworkami wygląda ciekawie oraz nowocześniej niż konwencjonalna słuchawka powieszona na prowadnicy. Osobom spragnionym dodatkowych wrażeń estetycznych należałoby polecić deszczownie ze specjalnymi diodami.

bso2013

Back to top