Czemu zlewy granitowe są tak modne?

Zlew to kluczowy element aranżacji każdej kuchni. Myślę, iż wybierając zlewozmywak do swojej kuchni powinniśmy brać pod uwagę dwie rzeczy funkcjonalność a także Design!
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem materiałów, z jakich są zrobione. W tej dziedzinie powiększa się zakres materiałowy, technicy a także projektanci z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały zastosować do produkcji elementów kuchennych. Zlewozmywaki kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem bardzo trwałym. Zachętą dla wielu Gospodyń może stanowić również fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po zmywaniu naczyń. W następnej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem ilości posiadanych komór. Innowacyjne zlewozmywaki granitowe dwukomorowe i jednokomorowe znajdują różne gremium nabywców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie kupują kilkuosobowe rodziny, w których tradycją jest wspólne biesiadowanie, po którym zostają całe masy naczyń do posprzątania i uporządkowania. Te zlewy są niesłychanie pojemne i wygodne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy 1-komorowa opcja zlewozmywaka. Konieczność dostosowania zlewozmywaka do niestandardowych rozwiązań architektonicznych w budynku w dzisiejszych czasach nie stanowi już kłopotu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, że Kupujący ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych a także przemysłowych. Dzięki temu zlew można postawić np. w rogu kuchni. To znakomicie rozwiązanie dla kuchni o niedużych wymiarach. Postawiony tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dojściu do pozostałych sprzętów oraz elementów urządzenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na elegancki zlewozmywak kamienny nie warto skąpić wydatków. Jest to przeważnie dobry zakup na długie lata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sprawdziliśmy, jakie typy zlewozmywaków charakteryzują się najwyższą wytrzymałością a także utrzymują swoją praktyczność i atrakcyjny wygląd przez długie lata – czytaj więcej!
Elegancki wygląd oraz modernistyczny design jest niezaprzeczalnie jedną z ich największych zalet zlewów granitowych. Tańszą opcją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to surowiec mineralny, z jakiego są zrobione i stosunek procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, aby zachować szczelność oraz zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe wykonane są z granitu i zawierają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest niewątpliwie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Traktuje to swoje słabości i korzyści. Korzyścią zlewów granitowych stanowi ich efektowniejszy design a także większa trwałość na zarysowania, jednak kompozytowych – wysoka elastyczność, która powoduje, iż są niezwykle trwałe na uszkodzenia mechaniczne. W dzisiejszej kuchni codziennie rozwija się życie rodzinne. Bardzo znaczący wydaje się więc wybór tych elementów, jakie narażone są na częstą eksploatację i te jakie przez długie lata powinny nie jedynie wykonywać swoją rolę, ale także pozostawać estetyczne. Zlewozmywak stalowy jest jednak bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak produkty granitowe. Jeżeli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania standardowe, instalowane w z boku bądź korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak wiele modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik oszczędnych, minimalistycznych fasonów (i minimalnych cen), jak i osoby poszukujące nietypowych, designerskich zlewozmywaków do swojej jadalni.

bso2013

Back to top