Czemu meble kuchenne robione na wymiar są lepsze od tradycyjnych?

To prawda – meble kuchenne wykonywane na wymiar są drogie. Natomiast należy również spojrzeć na ta kwestię z perspektywy plusów, tylko w ten sposób osiągniesz pełnie funkcjonalności oraz stworzysz projekt ze swoich znów.
Wykonując remont kuchni należy pamiętać o kilku podstawowych elementach. Nie montujmy płyty grzewczej ani zlewu przy samej ścianie. Takie miejsce nie tylko wpływa na ograniczenie naszych ruchów podczas dokonywania czynności w kuchni, ale także może mieć wpływ na uszkodzenie ściany poprzez zachlapanie jej wodą lub pryskającym podczas gotowania wrzątkiem. Taki kąt ciężko utrzymać w czystości i jest mało wygodny. Aranżując kuchnie na wymiar, zadbajmy aby zostawić zawsze fragment wolnego blatu przy ścianie zamykającej ciąg kuchenny. Uzupełnieniem tej doskonałości są także fronty i blaty, jakie można bez kłopotu skonfrontować z wykonywanymi szafami wnękowymi a także pozostałymi detalami urządzenia domu. Korpusy mebli na wymiar także stworzone są z płyty laminowanej, ale jej trwałość jest nieporównanie większa. Średnia grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, jaka zapewnia wysoką trwałość mebli przez niesłychanie długi czas. Kuchnia z ustawieniem mebli w literę U to świetne rozwiązanie zwłaszcza do dużych kuchni. Rozstaw mebli kuchennych na 3 ścianach to niesłychanie szeroka przestrzeń do pracy i przechowywania. Zapewnia też ogromną swobodę aranżacyjną oraz projektową. W tym przypadku nie musimy się martwić o miejsce oraz jak najodpowiedniejsze zintegrowanie ze sobą poszczególnych stref, bowiem dysponując przestronnym wnętrzem a także projektując kuchnię na wymiar, możemy sami zdecydować ile miejsca poświęcić na każdą spośród nich. Kuchnia w układzie L to znakomite rozwiązanie, które umożliwia i pozwoli na funkcjonalne wykorzystanie narożnika pomieszczenia, poprzez zamontowanie tam głębszych szafek albo zlewozmywaka. To również korzystne rozwiązanie do małych kuchni, w których nie ma możliwości ulokowania szafek na diametralnych ścianach. W kuchni w kształcie litery L zwykle jest miejsce na stolik, jaki dla wielu osób stanowi niesłychanie istotny mebel kuchenny.

Wygoda i ergonomia projektowanych kuchni zapewnia niezapomniane chwile spędzone w gronie znajomych. Myślę, że jest to dostateczny powód, dla którego warto zainwestować w kuchnie stworzoną na wymiar.
Pielęgnacja mebli fornirowanych jest dość prosta. Optymalnie jest sprzątać meble bez użycia detergentów – za pomocą mokrej ściereczki bądź z niewielkim dodatkiem delikatnego płynu czy mydła. Odradza się sięgania po powszechne aerozole do sprzątania kurzu, które mogłyby odbarwić ten materiał, jak również zakazane jest wykorzystywanie środków czystości z amoniakiem, alkoholem lub rozcieńczalnikiem. Po oczyszczeniu mebli należy przetrzeć je suchą szmatką, zwłaszcza na krawędziach, aby uniknąć wchłaniania wilgoci. Do sprzątania zanieczyszczeń nie swobodnie stosować szorstkich materiałów, ani żadnych przedmiotów o nierównych krawędziach, gdyż może to doprowadzić do uszkodzenia forniru. Spektakularna, wielofunkcyjna wyspa na wymiar stworzona z kolorowej, lakierowanej płyty zawiera nie tylko miejsce do przygotowywania jedzenia, czyli płytę grzewczą, ale także blat roboczy i miejsce do jedzenia obiadów. Strefa przyrządzania posiłków to miejsce dla naczyń i sztućców wykorzystywanych bezpośrednio w procesie wykonywania jedzenia, desek do cięcia, a także dla wszelkiego rodzaju robotów, blenderów. Dużą popularnością cieszą się również zestawy kuchenne z płyty MDF. Stosowniejszej jakości meble z płyt MDF będą już trochę droższe w zakupie, jednak ich trwałość oraz komfort użytkowy okażą się zdecydowanie większe. W przypadku ostatnich szafek w ciągu kuchennym należałoby zamontować listew dystansową między meblem a szafką, by móc otworzyć drzwi szafki na całkowitą szerokość. W przypadku kuchni dwurzędowych układ stref wygląda troszkę inaczej, ale ważne, żeby był logiczny oraz nie powodował kolizji podczas pracy kilku osób. Kuchnie dwurzędowe to świetne rozwiązanie również wówczas, gdy w domu gotują, co najmniej 2 osoby. Należy natomiast zwrócić uwagę na to, by wzajemne otwarcie szafek po obu stronach kuchni nie utrudniało swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu.

bso2013

Back to top