Czarna łazienka – innowacja w twoim mieszkaniu!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe wyrażenie możemy doskonale odnieść do toalety w ciemnym klimacie. Aranżacja w ciemnych kolorach to zdecydowanie pomysł dla odważnych!
Zestawienie bieli a także czerni jest szczególnie popularne nie tylko w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz powszechniej oraz umiejętnie wkracza także do naszych toalet. Gdyż czarny kolor wizualnie zmniejsza wnętrza, a biały je powiększa to połączenie kolorów sprawdzi się także w średnich jak i dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni wnętrza a także jego kształtu. Do średnich łazienek oraz WC starczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, a często nawet kątowe, które zajmują ciężkie do zagospodarowania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od standardowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, które wykonane są z oszklonych ścian, instalowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem linearnym, co w wyniku nie wymaga montażu klasycznego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na nowoczesności. Przeszklony natrysk z wykorzystanym odwodnieniem liniowym zdecydowanie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, a tym samym nie blokuje niezbędnej powierzchni.

Biało czarna toaleta to wyzwanie, ale także wspaniała zabawa, która zapewnia nam niezapomnianą produktywną przeprawę. Nie każdy ceni sobie takie kolory i warto spróbować dopasować je pod wszystkich lokatorów.
Szarość i czerń to kolory przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wybrać zestawienie z przewagą bieli (wtenczas toaleta będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej zagadkowa, w klimacie artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia niesamowicie eleganckie oraz ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało zamontować szerszą umywalkę podwójną bądź dwie mniejsze – najlepiej jedną przy drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na ziemi. Czerń pozwala nam się wyciszyć, da nam poczucie relaksu, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą spowoduje, iż przestrzeń nie będzie monotonna. To od naszego humoru będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym momencie na intymnej czerni, bądź ożywczej bieli. Dzięki temu prosta toaleta dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i korzystne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet dobrze urządzona toaleta w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zdecydowanych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni a także zainteresowań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się przygnębione oraz osaczone w takim mieszkaniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od kolorystyki czarnej, białej czy kolorowej, małe wnętrze można zorganizować tak, aby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz dlatego rezygnować z ciemnych odcieni aranżując małą toaletę. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do czyszczenia w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na poziomie projektu warto zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile powierzchnia na to pozwala, należałoby postawić w takim miejscu, żeby z obu stron posiadać do niej łatwy dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią gromadzić brud lub być jej całkowicie pozbawiona, co ułatwi czyszczenie podłogi. Decydując się na czarno-białą toaletę, by nie była zbyt nudna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że mimo braku żywych odcieni, Wasze wnętrze będzie posiadało niesamowity charakter.

bso2013

Back to top