Brodziki prysznicowe – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż typową kabinę z brodzikiem. W obiektywnej opinii zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje zalety – czytaj więcej.
Istotne jest także, by brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto więc zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest zrobiony. Najmodniejsze i powszechnie wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza problemów. Właściwości akrylu pozwalają też na zachowanie blasku i trwałego koloru. Akryl posiada niesłychanie gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niezwykle dobrze redukuje hałas spadającej wody i ma trwały kolor. Innym oryginalnym surowcem, z którego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zbudowane z lanego marmuru są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Stanowi to materiał powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów i żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Ponadto jest przyjemny w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast mają tę zaletę, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich poboczne wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich również wykonać drobne pranie manualne. Kolejnym pozytywem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale również osobom starym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, bowiem kolor biały nie jest jedyną możliwą możliwością. Szczególnie popularne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone bądź ciemne. Odpowiednio dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, a jednocześnie zapewnia najwyższy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Kupimy bowiem również brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe a także kątowe.

Wieczny brak czasu i związane z tym codzienne życie w biegu można dzisiaj zdecydowanie zakwalifikować wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, by jak najbardziej ograniczyć czas na codzienne czynności, bardzo często rezygnując nawet z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak wielki wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość oraz łatwość pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego użytkowania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zamaskować. Wystarczy użyć płynny akryl bądź specjalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stały się brodziki o małej wysokości, tzw. niskie, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowomodnego charakteru oraz są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to doskonała opcja dla osób lubiących modernistyczny wygląd. Warto jednak pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność wykucia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, gdy planujemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeśli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, przeważnie dostępny z siedziskiem – będzie to właściwe rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na wymiary danego brodzika, natomiast wzór i stylizacja zależy wyłącznie od twojego stylu i pozostałego urządzenia łazienki.

bso2013

Back to top