Bramy garażowe – postaw na innowację!

Brama garażowa to artykuł, którego nie kupuje się raz do roku. Moim zdaniem w kwestii bram istotna jest jej jakość wykonania, dlatego dopasowując bramę trzeba wziąć pod uwagę parę czynników.
Dobierając bramę warto zwrócić uwagę na szereg rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Napędy wykorzystywane w projektach automatycznych mają mechanizmy przeciążeniowe, jakie zatrzymuje bramę garażową w czasie pojawienia się przeszkody w świetle otworu. Pozostałe zabezpieczenie mogą tworzyć fotokomórki, jakie jednocześnie mają na celu zatrzymanie skrzydła, gdy wykryją przeszkodę. Z kolei największą równowagę optyczną możemy otrzymać tworząc nić kolorystycznego zrozumienia miedzy bramą a fasadą domku. To dwa elementy niesłychanie ściśle ze sobą powiązane – brama może obejmować nawet do 25 procent przedniej elewacji domu. Z tego powodu kolor bramy garażu a także elewacji powinien być zgrany szczególnie w przypadku domków mniejszych. Dołączenie drzwi do bramy garażowej podnosi komfort korzystania. Jeżeli pozwoli na to powierzchnia, można wykorzystać drzwi boczne, niezależne od bramy garażowej i współgrające z nią stylistycznie. Drzwi boczne mają identyczny model, odcień oraz wypełnienie, jak płaszcz bramki. Opcjonalne rozwiązanie stanowią drzwi przejściowe, będące nierozłączną część bramy. Bramy uchylne mają niesamowicie solidne parametry praktyczne a także funkcjonalne, przy równoczesnym utrzymaniu atrakcyjnej ceny. Doskonałej klasy komponenty a także solidna konstrukcja sprawiają, iż jest to najchętniej wybierana brama do stosowania w budownictwie wielorodzinnym – osiedlowych garażach szeregowych. Bramy składane to oryginalność a także nowoczesność w zasięgu ręki. To najchętniej wybierane bramy o dobrym standardzie, zapewniające luksus oraz wygodę i wspaniałą izolację termiczną. Pozytywem bramy segmentowej jest także możliwość wkomponowania jej właściwie w dowolny model wnęki garażowej.

Wybór bram garażowych jest szeroki. Do wyboru mamy mnóstwo ofert w różnych odmianach instalacyjnych. Jak optymalnie dostosować bramę do własnego garażu? Sprawdź ten tekst oraz dowiedz się więcej o bramach!
Powszechnie wykorzystywane są w garażach górnej krawędzi łukowej. Dzięki innowacyjnemu, nożycowemu aparatowi podnoszenia nie posiadają szyn przysufitowych. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala wygospodarować miejsce w garażu, lecz również sprawia, że brama porusza się bezdźwięcznie, a jej montaż jest szybki oraz praktyczny niezależnie od wysokości sufitu. Zabezpieczenie pęknięcia linki zabezpiecza przed samowolnym spadnięciem skrzydła bramy w przypadku pęknięcia lin podtrzymujących. Każda bramka niezależnie od napędu może być wyposażona w obustronny uchwyt czy ergonomiczną klamkę, które pozwalają bez trudu otwierać a zamykać bramę. Dostępne profile bywają zarówno gładkie, jak również tłoczone, a kolorystyka właściwie jest nieograniczona. Bramy garażowe to najpopularniejsza metoda na praktyczne oraz odporne zamknięcie swojego garażu, niezależnie od tego czy jest używana na własnej posesji albo w zabudowie szeregowej. Wygodnie rozsuwane wrota do góry pozwalają na swobodny dostęp do garażu jak również na bezpieczny i łatwy wyjazd auta. Dodatkowo można wyposażyć je w automat, dzięki temu możemy dowolnie zaparkować swój samochód bez potrzeby wychodzenia z niego. Mimo wielu korzyści brama uchylna nie wytrzymuje często skonfrontowania z nowocześniejszymi rozwiązaniami rolowanymi bądź segmentowymi. Dla klientów doceniających komfort bramy mogą być urządzone w sterowany radiowo napęd, który łączy ogromną moc z ładnym stylem. Długotrwałe używanie bramy zapewnia zastosowanie znakomitej jakości aluminium – surowca wytrzymałego na rdzę. W tym zakresie istotne jest zarówno położenie garażu wobec ulicy, jak oraz forma garażu i wielkość przestrzeni na podjeździe.

bso2013

Back to top