Biała kuchnia – sprawdź jak uniknąć błędów!

Powodów, dla których warto wybrać biel, jako kolor dominujący jest mnóstwo. Ważne jest, żeby dobierając kolor dla swojej kuchni być tego świadomym a także mieć strategie na całość aranżacji.
Doskonałym projektem na aranżację jasnej kuchni to wykorzystanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy szyku całemu pomieszczeniu. Do tego wystarczy dobrać jedynie delikatne dodatki, również dopasowane pod kolor wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco zimnym a także sterylnym. Zatem warto złamać ową regularność, pobudzając kuchnię innymi kolorami. Niesłychanie popularne jest wykańczanie białej kuchni elementami z drewna – biel oraz drewno to doskonała para, jaka zawsze owocuje doskonałym rezultatem wizualnym. Popularne są także szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej szykownej i stylowej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny gruby blat okryty surowym laminatem z niewielką ilością złotych plamek zagwarantuje solidny akcent zwieńczający strefy robocze. Złoty wzorek spowoduje, iż wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niezaprzeczalny przebój ostatnich lat. Kolor biały jest wielofunkcyjny, dzięki czemu możemy bez problemu dostosować go do pozostałych elementów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niekorzystna dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się częstokroć nieskomplikowaną, minimalistyczną a także estetyczną formą, innowacyjnym wzornictwem detali. Meble nowoczesne mogą zawierać zdecydowane, intensywne, jasne kolory, fronty z połyskiem, jednolite powierzchnie, mogą być połączone z pozostałymi elementami takimi jak metal lub aluminium. Warto postawić na aranżacje kuchni, w jakich biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Opracowane przez naszych architektów oraz stylistów prezentują się niesłychanie efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na zagospodarowanie ścian pomiędzy dolnymi, a górnymi witrynami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, iż ta powierzchnia powinna mieć ok. 60 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń skrócić, aby nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy dopasowywać do pory roku, naszego charakteru czy po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w formie: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna modyfikacja starczy, by styl kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno rzetelnie wykonane meble dobrej jakości, jak również te zrobione z najtańszych tworzyw. Walorem tego rozwiązania jest wygoda – nabywasz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz finalny efekt. W folderach sklepów znajdziesz bogaty wybór eleganckich kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia posiada skomplikowany, nieustawny kształt albo po prostu posiadasz własną, jasną koncepcję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najnowszych rozwiązań. Innowacyjna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu oraz oryginalnych materiałów. Świetnie prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Ozdoby winnym być zredukowane do minimum, żeby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Żeby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, ponieważ prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się też na swobodne formy szafek kuchennych, proste blaty oraz delikatne powierzchnie frontów.

bso2013

Back to top