Baterie kuchenne – zobacz największe korzyści!

Wykonując kompleksowy remont kuchni warto pokusić się również o wymianę baterii kuchennej. Pamiętaj, istotne jest, by aranżacja była zgodna a także przede wszystkim praktyczna.
Wybierając baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed brzydkimi odciskami palców. Kolejnym atutem jest łatwość mycia. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z dawną epoką białe kurki z błękitnym i czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc naprzeciwko wymaganiom klientów, oferują baterie, których wygląd doskonale współgra nawet do modernistycznego wystroju kuchni. W rozwiązaniu posiadającym przenośną wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, jaki można wyciągnąć do miejsca, gdzie konieczny jest strumień wody. Nadaje się dobrze do płukania sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje instaluje się na ścianie nad zlewozmywakiem. Baterie kuchenne ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze parę lat temu powyższe rozwiązanie było powszechnie używane, ale obecnie jest wypychane przez baterie stojące.

Na rynku dostępne są również baterie z wylewką, której wysokość możemy obniżać czy z całkowicie ruchomymi korpusami, które można wyciągnąć i umieścić na zlewie. To znakomite rozwiązanie, gdy zlewozmywak umieszczany jest pod oknem w kuchni.
Modele z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie wysokich naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce używanie baterii jest łatwe oraz praktyczne. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to niewielka siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dopasowana do własnych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do pracy. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewów – wysoka wylewka a także niewielki jednokomorowy zlew to połączenie, jakie trzeba niezwykle dobrze rozważyć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, by zyskać najbardziej komfortowy system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, aby kran był dostosowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych a także dwukomorowych warto dopilnować, by miał również szeroki kąt obrotu. Dobrze też, aby był oczywisty w obsłudze i łatwo się odkręcał, jest to istotne w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce i próbujemy odblokować dźwignię łokciem. Oczywiście, równie istotny co ergonomia jest design, wylewka mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok oraz może stanowić subtelny akcent podkreślający charakter kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe zawierają mechanizm, jaki wyczuwa zbliżone dłonie oraz po ustalonym czasie wypływ wody jest automatycznie zatrzymywany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym przybliżeniu dłoni. W przypadku montażu bardziej kłopotliwych baterii termostatycznych czy kooperujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, która przekłada się również na dbałość o środowisko jak również finanse świetnym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po otwarciu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstotliwość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.

bso2013

Back to top