Bateria łazienkowa – zobacz największe zalety!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy zakupić coraz atrakcyjniejsze produkty poświęcane naszej łazience. Czytaj dalej oraz dowiedz się więcej o podstawowych parametrach.
Dzięki udoskonalonej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nieskazitelny wygląd przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w niezwykle funkcjonalny system montażu, który umożliwia na szybką instalację w łazience. Dobrej jakości bateria winna mieć także specjalnie opracowany ogranicznik przepływu użycie wody. Jeden uchwyt, jakim regulujemy zarówno moc strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak również jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym i ekonomicznym w użyciu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane guzikiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to nadal rozwiązania raczej drogie, używane na ogół w publicznych łazienkach np. w pensjonatach oraz kawiarniach, gdzie temperatura wody do mycia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują akcesoria, które możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak istotne, iż przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, aby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy zakupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, iż produkty te są niesamowicie proste, częstokroć słabszej jakości i mogą przeżyć zdecydowanie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, masywniejsze typy są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalne narzędzie (perlator), jaki natlenia strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, że zwiększa on własną objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanka wody a także milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Myślę, iż warto poznać kilka ważnych faktów, by kupić produkt dobry i bezusterkowy tak, aby nigdy nas nie zaskoczyła zalana toaleta.
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest odpowiednio zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w niektórych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak i mocne – w formie biczów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy więc, czy równie długa gwarancja obejmuje jednocześnie głowice czy przyciski. Warto również upewnić się, gdzie poszczególny produkt został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na trwalsze i wyprzedają, jako artykuł Polski. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się przecierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Należałoby przy zakupie pamiętać, że dobrzy producenci na własne wyroby udzielają przeważnie dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne odcienie – od podstawowego chromu czy złota, poprzez modne – czerń albo biel, aż po innowacyjne – czerwone, błękitne, a nawet fioletowe. Przy projektowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas wariant baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się zasadą: że im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym trwalsza oraz szczelniejsza. Baterie o wyższej wadze posiadają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach łazienkę bez baterii. Aktualnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien oraz kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, jaki zamierzamy wyłożyć na baterie.

bso2013

Back to top