Baseny ogrodowe – luksus dla każdego?

Mały basen sprawdzi się szczególnie w niewielkich ogrodach. Im mniejszy projekt, tym mniejsza cena, ale również mniejsza praktyczność – w basenie o powierzchni paru metrów dorosłe osoby nie będą mogły luźno pływać – dlatego który basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to budowy oparte na określonym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, jednak jednocześnie najdroższe. Większe rodzaje basenów stelażowych posiadają dodatkowo opcję dodania filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku bądź nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej trwałe są baseny na stelażach, ale równomiernie ich cena jest także większa. Posiadają one wielkie rozmiary, dlatego należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. Aby ograniczyć wydatki powiązane z utrzymaniem właściwej temperatury wody, rozkładamy zbiornik w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, aby maluch się nie nudził. Więc warto zakupić od razu zabawki dedykowane do kąpieli. Jest to nie tylko standardowa gumowa kaczka, ale także różne statki oraz łódki (także takie z silnikiem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż zbiornika wraz z dołączoną do produktu instrukcją nie stwarza poważniejszych kłopotów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w ciągu kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Znakomicie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam korzystanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów oblegających publiczne pływalnie, w ciszy a także spokoju z grupą zaprzyjaźnionych twarzy bądź najbliższą rodziną. Basen na stałe umiejscowiony na terenie posesji znacznie zwiększa też jej wartość ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania domu, możemy otrzymać za niego zdecydowanie lepszą cenę. Aktywność fizyczna to najefektywniejsza forma utrzymania dobrej formy. Każdy wie, że pływanie jest najkorzystniejszą formą terapii dla serca, kręgosłupa a także stawów. Podczas kąpieli w basenie należy jednocześnie myśleć o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w otoczeniu wody. Nie zakładaj jednak, iż dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest konsekwentne monitorowanie oraz nadzorowanie dziecka znajdującego się w wodzie albo w jej otoczeniu.

Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, na jakie rzeczy skupiać uwagę, dopasowując basen dla dzieci, aby kupić towar wytrzymały oraz bezpieczny. Ofert jest sporo jednakże odpowiedni basen winien cechować się paroma czynnikami.
Jeśli będziemy pamiętać o zakrywaniu basenu na noc to efektywnie obniżymy nie tylko koszty podgrzewania, ale także ubytki wody na skutek parowania. Zwykle do przykrywania używa się tanie folie słoneczne, tkaniny PCV bądź żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niezwykle odporne oraz niezawodne, gdyż po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba dorosła. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i specjalistyczne balony wypełnione powietrzem. Konieczne wyposażenia basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto również pomyśleć o dodatkach polepszających komfort kąpieli – schodkach lub skoczniach a także oświetleniu uatrakcyjniającym późne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po umyciu zbiornika, zapełnić go ponownie. Należałoby także wyposażyć się w sieć, umożliwiającą wyławianie nieczystości z basenu, np. Owadów czy liści. Wskazany jest także odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, wysysa brud z podłogi basenu. Raz na jakiś czas winniśmy również oczyszczać wodę w zbiorniku. W hipermarketach są dostępne specjalistyczne środki tlenowe -oczyszczają one wodę oraz, co ważne, nie dają przykrego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, by nie trzeba go było częstokroć sprzątać. Folia pęcherzykowa pomaga także utrzymać dość wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli pokrycie, ale przyda się jeszcze mechanizm do jej zwijania – w sumie parę tysięcy złotych.

bso2013

Back to top