Aranżacja łazienki – postaw na innowację!

W niewielkiej toalecie wystarczy jeden ręcznik rzucony na posadzkę, a już mamy wrażenie nieładu. Więc przy planowaniu takiego wnętrza należy zwrócić baczną uwagę na to, aby półki, wieszaki i szafki gwarantowały odkładanie na miejsce wszystkich przedmiotów, których używamy.

Optymalnym rozwiązaniem są drabinkowe grzejniki łazienkowe w kształcie dobranym do wieszania ręczników. Wg badań w czasie całego życia tkwimy w toalecie 3 lata. Należałoby zatem zadbać jej odpowiednią a także funkcjonalną aranżację. Możliwości posiadamy aktualnie właściwie sporo. Wystarczy tylko dobrze poszukać bądź poradzić się specjalistów. Pechowo toalety w blokach są bardzo często w takim stanie i mają tak kłopotliwy kształt, że aż same proszą się ich całkowitą przebudowę. Myśląc o metamorfozie wnętrza, każdy może mieć na uwadze inny zakres prac. Jednakże, gdy zapada decyzja o całkowitym remoncie łazienki – warto przygotować go profesjonalnie, ale również z przezornością.

W takich sytuacjach prace na ogół rozpoczynają się od wyeliminowania wszelkich dotychczasowych sanitariatów a także przestarzałych okładzin a także przeprowadzenia robót hydraulicznych. Warto być przygotowanym na fakt, iż taki remont ubikacji w domu może trwać tydzień bądź dwa, oraz ona sama może być czasowo wykluczona z użycia. Zatem właśnie w szczególnie trudnych momentach świetnie jest mieć możliwość zamieszkania w innym miejscu. Decydując się na wstawienie do toalety wanny, nie jesteśmy wcale skazani na urządzenie, które zajmuje połowę łazienki. Warto zastanowić się nad doborem wanny asymetrycznej, jaka przede wszystkim zajmuje mniej łazienki, i dodatkowo nie zmniejsza wizualnie toalety tak mocno jak tradycyjna wanna prostokątna.

Obecnie można znaleźć wanny asymetryczne w szczególnie wielu fasonach a także odcieniach, a używany do nich akryl jest solidnym tworzywem, dlatego nie musimy obawiać się jego szybkich uszkodzeń. Pamiętajmy, iż kolor wanny dodatkowo oddziałuje na naszą percepcję – im jaśniejsza wanna, tym lepiej będzie wyglądać. Czasami podział wolno zaakcentować chociażby kolorem lub zastosowaniem zróżnicowanych produktów wykończeniowych. Niekiedy strefy powstają też poprzez położenie urządzeń sanitarnych.

W niedużej toalecie na pewno sprawdzi się duże lusterko, wizualnie poszerzające powierzchnię. Wanna kątowa bądź prysznic pomogą przyoszczędzić troszkę miejsca. Odcienie nie obowiązkowo muszą być jasne. Idealnie sprawdza się czerń prawidłowe rozjaśniona umożliwi nadać głębi a także powierzchni w niewielkim wnętrzu. Na wstępie musimy się zastanowić, czy aby nie chcemy zbyt wiele. Posiadanie wanny w ubikacji jest tym istotniejsze ile jest znaczący komfort dla gospodarzy myjni.

Wanny prostokątne są użyteczniejsze, bo mają regularny format. W wypadku wanien asymetrycznych korzyścią jest większa powierzchnia oraz bardziej ciekawy profil. Kolejny typ salonu kąpielowego, tym razem pełen radosnego światła – miejsce doskonałe na otrząśnięcie się z reszt snu a także poranną energetyzującą toaletę. W ten sposób możemy spróbować różnych ustawień, co pomoże w podjęciu wielu ważnych decyzji. Odpowiednim rozwiązaniem jest wykorzystanie ogrzewania podłogowego. Świetnie jest stanąć bosą nogą na ciepłej posadzce. Toaletę bez okna należy bezwzględnie dobrze rozjaśnić. Tutaj, zamiast jednorazowego głównego źródła światła lepiej będzie ustanowić kilka mniejszych lamp w głównych miejscach, w tym na przykład przy lustrze. Jeżeli zależy nam na lampie centralnej, możemy ją umieścić, ale nie rezygnujmy z pozostałego oświetlenia. po pierwsze w niewielkiej łazience warto zamontować natrysk, ja zdecydowałam się na kabinę bez brodzika – poza tym, że zajmuje mało powierzchni to także dobrze się prezentuje.

bso2013

Back to top