Aranżacja kuchni – sprawdź, dlaczego warto!

Starajmy się wybrać sprzęty możliwie niewielkie i nie zabudowujmy kuchni po strop, bo meble kuchenne przytłoczą własną objętością każde wnętrze.

Bezspornie meble powinny być dodatkowo jak najjaśniejsze, jeśli to realne, pomalowane na połysk a także z oświeconymi witrynami. Następnym praktycznym wyjściem dla średniej kuchni są systemy relingowe, w jakich miejsce znajdą małe przybory kuchenne, i chociażby tablet. Należy stosować zasadę im spokojniejsze linie, tymże delikatniejszy chaos; im mniej dekoracyjne meble, tymże mniej zakłócona ograniczona przestrzeń kuchni. Blat kuchenny, jaki służy nam do pracy, wyszukajmy również zgodnie z powyższymi ideami, starając się, by był realnie wąski. Jeśli to realne, idealnym planem jest przedłużenie blatu w stół do posiłków.

Z jednym możemy się jednak zgodzić nawet nie znając wielkości ani typu kuchni – aranżacja kuchni ze skosami nie poradzi sobie bez otwartych półek! Zamiast górnego ciągu zamkniętych witryn postawmy na wystawienie zastawy, kubków i słoików z mąką, kaszami oraz przyprawami. Będą tworzyć oryginalną ozdobę, oraz wnętrze zarazem zyska na lekkości, nie będzie zagrażało mu przeciążenie, a to jedna spośród głównych trudności wnętrz na poddaszu. Biel to ton, jaki podbija serca wszystkich Pań domu. Każda spośród nas chce gotować w białej, szykownej kuchni. I to najlepiej lakierowanej na wysoki połysk. Jednak mało kto pamięta, że biel zarezerwowana była dla kuchni tradycyjnych oraz do tych z oryginalną duszą: ciepłych w angielskim stylu oraz nieco chłodniejszych w stylu nordyckim. Kuchnia na poddaszu może być atrakcyjna a także praktyczna. Należy ją wprawdzie precyzyjnie rozplanować. Sposobów jest sporo, a wszystko zależy od wysokości ścianki kolankowej – to od niej bowiem zależy rozmiar, wielkość oraz forma domowych witryn.

W niewielkich kuchniach sięgajmy po pastelowe kolory. Dotyczy to wszelkich powierzchni, także koloru mebli, jak również urządzeń. W aranżacji kuchennych ścian sprawdzą się nie tylko szarość lub ecru, ale także delikatny błękit, róż albo wrzos. Gdy urządzamy kuchnię otwartą na salon, regularnie szafki kuchenne położone są na jednej ścianie. Urządzając kuchnię jednorzędową należałoby pamiętać, iż zlew powinien znajdywać się pośrodku, zaś piekarnik oraz lodówka po dwóch przeciwnych końcach. Należałoby jeszcze pamiętać, aby pomiędzy lodówką a zlewozmywakiem oraz między zlewem a piekarnikiem pozostawić dostatecznie dużo powierzchni roboczej. W innym razie prowadzenie czynności kuchennych może być bardzo utrudnione.

Jasne meble posiadają idealną bazę dla każdego innego odcienia, który będę mogła zaszczepić w kuchni w formie dodatków. Chociaż urządzanie małej kuchni wymaga kompromisów, których gospodarze wielkich domów właściwie nie znają, przestrzeń ta może być umeblowana przyjemnie oraz ze smakiem. Niejednokrotnie powierzchnia kuchenna w blokach lub wieżowcach jest bardzo mała, wyodrębniona z całego metrażu mieszkania jako miejsce potrzebne, ale jednocześnie nie pokój praktyczny, w jakim można by przebywać dłużej, niż jest to konieczne do wykonania potraw. Niezwykle pożyteczne są jakiegokolwiek rodzaju małe a także duże wysuwane szuflady, w których ulokujemy zapasy suchej żywności, wodę, sosy w kartonikach a także puszki. Wyciągając szufladę mamy swobodny dostęp do wyrobów umieszczonych na półkach znajdujących się na rozmaitych wysokościach. To idealny sposób na właściwe wykorzystanie wąskich, niskich bądź otwartych, przestrzeni pomiędzy sprzętami, bądź meblami a ścianą, który jednocześnie nie zmusza nas do pikowania w otchłań szafek. Praktyczność mebli kuchennych zależy w dużej mierze od ich wyposażenia i dodatków, jakie w nich pomieścimy. Ważne jest abyśmy najczęściej wykorzystywane materiały przechowywali w środkowej strefie, natomiast w niższych i wyższych częściach mebli te epizodycznie wykorzystywane.

bso2013

Back to top